מארגנים אירוע?

בשוק קיימים מגוון רב של מקומות לאירועים בסגנונות שונים. אולמות יוקרתיים ונוצצים, אולמות גן כפריים, מסעדה חמימה ומשפחתית ואולמות עם קונספט מיוחד המאפשרים לשלב בין האפשרויות.

מה צריך לברר לפני שמזמינים מקום:

התאמת המקום לאופי האירוע יש להתאים את המקום לאופי האירוע שתרצו שיופק, לפי הצרכים הטעם והתקציב שלכם.
לאחר שהחלטתם בגדול מה אתם מחפשים, מומלץ שתבדקו מספר דברים ספציפיים:
ביקור במקום: כולנו מכירים את הפער שבין תצלומי המלון שהזמנו בחו"ל לבין איך שהוא נראה באמת.. חשוב לא להסתפק בתמונות המופיעות באינטרנט ולהגיע להתרשמות ישירה של מקום האירוע.
מה כלול במחיר: לפעמים אנחנו רואים באתר המציע מקום אירועים דוגמאות לתפריטים ומגוון שעשועים ואטרקציות לערב המושלם. חשוב שתבררו מה מופיע כאופציה בתוספת תשלום ומה תקבלו במחיר המוצע לכם. בררו עד הפרטים הקטנים.
תכולת האולם: באתר כתוב שהאולם מכיל 200 איש. נכון, לבטח לא מדובר בתרמית מצערת, אבל האם מדובר בקיבולת של ישיבה מרווחת או בשולחנות מחוברים למשל?
חשוב מאוד לברר ולבקש תמונות או הדמיות מאירועים ולהתרשם בעצמכם איך ייראה האולם בהתאם למספר המוזמנים שלכם.
עימדו על טיבו של הבעלים: כמו כל אירוע, לא פעם נתקלים בקושי, בתכנון לא מושלם או במשהו שצץ. בר מצווה הוא אירוע משמח ושמח וחשוב מאוד לברר עם בעלי האולם הם קפדניים ומתחשבנים הוא נדיבים ורחבי לב ולא מתחשבנים על "קטנות". ביקורות ופידבקים ממכרים, הן אופציות מעולות לכך.
מיקום גיאוגרפי מנצח: גם אם האירוע שלכם יהיה מושקע ומיוחד, כשהמיקום שלו לא אטרקטיבי, האורחים תמיד יזכרו את הדרך הארוכה והטירחה הרבה. הדבר הראשון שעליכם להחליט בבחירת מקום לאירוע הוא המיקום הגיאוגרפי שלו בהתאם לרוב הגדול של המוזמנים שלכם. נסו למצוא מקום ביניים במרחק סביר להגעה וכמובן, יהיה נחמד אם תדאגו למקום חנייה.
קונספט: לכל מקום יש את האווירה שלו, אם אווירה נערית, אווירה מכובדת או אווירה המשלבת ביניהם. חשבו מה הקונספט שתרצו לאירוע שלכם ובהתאם לכך חפשו מקום לאירוע. הקונספט כולל את כל המרכיבים שיחד יוצרים אווירה מסוג מסוים. החל מסגנון, רקע, תאורה, ועד לפרטים הקטנים שהמקום מורכב ממנו.

מקום קטן לאירועים

כדאי שתהיו מוכנים בנוגע למספר המוזמנים הרצוי לכם. גם מקום קטן מדי וגם מקום גדול מדי יוצרים בעיות ופוגמים באירוע.
אם ברצונכם שהאירוע יהיה אינטימי ומגובש, בחרו מקום חמים וקטן כמו למשל מסעדה טובה. כך המנות יהיו מגוונות וטובות ולא תצטרכו לדאוג לקייטרינג ולמלצרים.